Mała sprawa – duży problem, czyli jaki ręcznik wybrać dla dziecka?

Wbrew pozorom odpowiedni ręcznik dla malucha jest równie ważny, jak kosmetyki, których używamy do jego kąpieli. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, dlatego bardzo istotne jest, aby ręcznik był wykonany z miękkiego, naturalnego materiału, który szybko absorbuje wilgoć. W gąszczu asortymentu dostępnego w sklepach spróbuję podpowiedzieć Ci, na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu ręcznika dla dziecka.

Ręcznik bawełniany

Zdecydowanie najpopularniejsze i najczęściej kupowane, ale czy najlepsze? Bawełna bawełnie nie równa, należy zwrócić uwagę na jakość, z jakiej wykonany jest ręcznik. Najlepsze będą ręcznik i z bawełny czesanej, której włókna są lśniące, miękkie i pozbawione krótkich i nierównych włókien, dzięki czemu mniej się pylą i mechacą. Trzeba jednak uważać, bo na powierzchni takiego wilgotnego ręcznika mogą rozwijać się niewidoczne dla oczu grzyby i bakterie, co może stanowić zagrożenie dla naszego dziecka.

Ręcznik bambusowy

To ręcznik wykonany z tkaniny bambusowej (przynajmniej 40% domieszki włókien bambusowych). Główną zaletą takiej tkaniny, są jej naturalne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, co czyni je idealnymi ręcznikami dla alergików. Charakteryzuje się ona także większą chłonnością (jest w stanie wchłonąć 3 razy więcej wody w porównaniu do ręcznika bawełnianego) i szybszym czasem schnięcia (związane jest to z budową włókna bambusowego. Ręczniki z takiej tkaniny przypominają w dotyku jedwab, są też dużo trwalsze i mimo częstego prania pozostają nadal miękkie i puszyste a co za tym idzie, są bardziej przyjazne dla skóry dziecka.

ręczniki dla dzieci

 

Kiedy wybierzemy już rodzaj tkaniny, z której wykonany jest ręcznik, należy zastanowić się, nad jego krojem i rozmiarem. Wszystko zależy od tego, jak duże dziecko będzie go używać.

 

Ręcznik z kapturkiem

Ten krój ręcznika jest bardzo praktyczny. Ma on kształt dużego kwadratu z doszytym w rogu kawałkiem materiału, który tworzy coś w rodzaju kieszeni, czyli kapturka na głowę. Dzięki kapturkowi ręcznik nie zsuwa się z głowy i ciała dziecka jak ręcznik tradycyjny, przez to zapewnia dziecku ciepło i poczucie komfortu. Można nim szybko i dokładnie wytrzeć ciało dziecka, a nawet, w razie potrzeby ciasno zawinąć i bezpiecznie przenieść w inne miejsce nie narażając maluszka na wychłodzenie. Ręcznik z kapturkiem przyda się nam nie tylko podczas kąpieli, ale i podczas wizyty na basenie czy też na plaży.

 

Ręcznik typu fartuch

Jest to ręcznik, który rodzic zakłada na siebie, dzięki temu wyjmując dziecko z kąpieli, może od razu je przytulić i przyjemnie owinąć, wysuszyć skórę dziecka. W takim ręczniku na dole zazwyczaj wszyty jest również kapturek, który pozwoli zabezpieczyć i wytrzeć wilgotną główkę dziecka. Dodatkowym atutem tego ręcznika jest jego praktyczność. Rodzic ma wolne ręce i nie jest narażony na pochlapanie.

Ręcznik kąpielowy

Jest to ręcznik o tradycyjnym kształcie, nieco większych rozmiarów. Pozwala on na dokładne opatulenie i wysuszenie ciała i głowy dziecka. Nie posiada on kapturka, więc jest polecany dla starszych dzieci, które nie są aż tak niecierpliwe, jak maluszki.

 

Niezależnie od tego, jaki ręcznik wybierzesz, pamiętaj, dziecko musi, koniecznie musi mieć ręcznik dla siebie na wyłączność.

ręcznik z kapturkiem

Post Author: ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *